Przebarwienia skóry – jak z nimi walczyć?


Melanina to pigment odpowiedzialny za zabarwienie naszej skóry, włosów czy tęczówki oka. Kiedy jej produkcja zostaje zaburzona, na skórze pojawiają się brązowe lub brunatne przebarwienia. O ile piegi, których powstanie uzależnione jest od predyspozycji genetycznych, potrafią dodać uroku i zazwyczaj współgrają z typem urody nosicielki, o tyle przebarwienia wynikające z nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, czy powstałe wskutek zmian trądzikowych, często wpływają niekorzystnie na wygląd skóry. Jak sobie z tym poradzić? Czy jest sposób, aby cofnąć bądź zminimalizować intensywność przebarwień?

Popularne przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym przypadku sprawdza się to w stu procentach – chcąc cieszyć się zdrową, piękną skórą, nie można zapominać o jej codziennej pielęgnacji. Używanie kremów z filtrem jest kluczowe. Latem oraz zimą, kiedy śnieg odbija promienie słoneczne, zalecane jest użycie SPF 50+. Przez resztę czasu, gdy słońce nie świeci tak intensywnie, można przerzucić się na kremy o niższym filtrze. Pamiętać o nich powinny przede wszystkim osoby o jasnej karnacji, ze skłonnością do powstawania piegów, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na działanie promieni UV. Do niekorzystnych praktyk należy także opalanie się na solarium.

Co jednak zrobić, gdy mleko się już rozlało i na naszej buzi czy dekolcie widnieją niechciane, brązowe plamki? Co mają zrobić osoby, którym wiek dojrzewania zostawił w prezencie pozapalne przebarwienia? Jak się okazuje, jest na to sposób, i to niejeden.

Najpopularniejszym i najtańszym wyjściem są z całą pewnością kremy wybielające, które nierzadko mają także działanie przeciwtrądzikowe. Jest to więc korzystna opcja dla osób dysponujących ograniczonymi środkami finansowymi.

Jeśli jednak zależy nam na czasie, warto oddać się w ręce specjalisty. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele usług związanych z usuwaniem przebarwień, a jedną z nich jest depigmentacja Poznań. Sam zabieg jest bezbolesny, nie wymaga rekonwalescencji, a efekt jest natychmiastowy.

Zaburzenia pigmentacji skóry są problemem, który dotyka osób w każdym wieku. Odpowiednia pielęgnacja powinna zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, jednak kiedy przyjdzie nam się z nimi borykać, warto sięgnąć po profesjonalne preparaty oraz zabiegi depigmentacyjne. Pomoże to wyeliminować nieestetyczne przebarwienia i przywrócić jednolity koloryt skóry.